Aslanlar’daki Hemzemin Geçitte Ölümüne GeçişDefalarca kaza olmasına rağmen Aslanlar Mahallesi’nde bulunan hemzeminin geçidinde hiçbir önlem alınmıyor. Geçitte tantan ve sesli uyarıcı sisteminin olmamasından dolayı bugüne kadar çok sayıda kaza gerçekleşti

İlçenin kırsal yerleşimlerinden Aslanlar Mahallesi’ni Torbalı-Bayındır Yolu’na bağlayan hemzemin geçit sürücüleri büyük tehlikelerle karşı karşıya bırakıyor. Torbalı’nın birçok noktasındaki demiryolu hemzemin geçitlerinde tantan ve uyarıcı sistem bulunurken Aslanlar’daki hemzemin geçitte yalnızca tabela olması kazaların önüne geçemiyor. Önceki yıl üst üste konunun gündeme gelmesiyle Yedi Eylül Mahallesi’ndeki hemzemin geçide tantan sistemi takılırken Aslanlar’da yaşayan vatandaşlar, “Buraya uyarıcı bir sistem getirilmesi için illa ki birinin ölmesi mi gerekiyor” diyerek tepkilerini dile getiriyor.

KORKUNÇ KAZALARIN BAŞ ADRESİ

Kemalpaşa Kavşağı’ndan daha az meydana gelmesine rağmen araçların trenle çarpışması nedeniyle ölüm riski daha yüksek kazaların ilk akla gelen adresi Aslanlar’daki hemzemin geçit oldu. Araçların hurdaya çıktığı ve şansı olmayanların en küçük bir dalgınlığıyla korkunç can pazarlarının yaşandığı hemzemin geçide ısrarla tantan takılmaması ilçe sakinlerinin aklında soru işareti bıraktı. Aslanlar Mahallesi sakinleri, başka kötü olayların yaşanmaması için yetkililere seslendi.

“BİLMEYEN İÇİN ÖLÜM SEBEBİ”

Hemzemin geçidi sık kullanmayan ve dalgın olanlar için son derece tehlikeli bir durum olduğunu belirten Aslanlar Mahallesi sakinleri, “Biz burada yaşayan insanlar olarak hemzemin geçidi sık sık kullanıyoruz ve geçerken her seferinde dikkatli davranıyoruz. Bilmeyen birisi ya da dalgın olan sürücü için bu hemzemin geçitte uyarıcı bir sistem olmaması oldukça tehlikeli. Yetkililerden ilçemizin birçok noktasına yaptıkları gibi buraya da tantan sistemi kurmalarını rica ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak : BURAK AKTAŞ – torbaliege.net

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 / 1,359