Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde İhale Süreci BaşladıSivas’ta kurulacak Demirağ Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) altyapı projeleri yapım ihalesi 7 Haziran’da gerçekleştirilecek.

Vali Davut Gül, yaptığı yazılı açıklamada, Sivas merkeze 25 kilometre mesafede Kovalı mevkisinde 814 hektar alana kurulacak Demirağ OSB’nin Sivas ekonomisine büyük canlılık kazandıracağını belirtti.

Sivas merkeze 25 km mesafede Kovalı Mevkiinde 814 hektar alana kurulan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi Sivas’ın ekonomisine büyük canlılık kazandıracak gerek istihdam, gerek ihracat alanında atılım yapmasını sağlayacak Demirağ OSB’nin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylan alt yapı projeleri yapım için ihaleye çıktı.

Sivas’ın ekonomik olarak ileri hedeflere ulaşmasında katkı sağlayacak doğrudan ve dolaylı olarak 40 bin kişinin istihdamına olanak tanıyacak II. OSB’nin yanında ki alana Lojistik Merkezinin de yapılacak olmasıyla ayrı bir önem kazandı.

Dün hem Resmi Gazetede hem de yerel gazetelerde yayınlandı. 07 Haziran 2018 günü ihalesi yapılacak. İhale süreci bir hafta 10 gün sürecek. Yaklaşık 144 milyon liralık bir yatırım KDV’sini ve iş artışlarını da sayarsak 150 milyon liralık bir yatırım.

Altyapı inşaatının ardından da yer talebinde bulunan ve yer tahsisi yapılan firmalar inşaatlarına başlayarak, üretime geçebilecekler. Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde onaylı imar planına göre 226 adet sanayi parseli bulunuyor, parsellerin sanayicilere tahsis edilmesine devam ediliyor.

Demirağ Organize Sanayi Bölgesinin hayata geçmesinde her türlü desteği sağlayan, Acele kamulaştırma ve yerelde ihale etme yetkisi verilmesinde büyük katkıları olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ile Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlı Sayın Faruk Özlü, Sivas milletvekillerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

23 / 1,920