Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Aka Vali Gül’ü Ziyaret EttiÇeşitli incelemelerde ve temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka Vali Davut Gül’ü makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Aka, uzun zamandır Sivas’a gelmeyi planladıklarını belirterek, “Sivas büyük bir il. Nüfus olarak çok kalabalık olmasa da coğrafi olarak çok büyük illerimizden bir tanesi. Çalışmaları uzaktan takip ediyoruz. Sivas’a gelirken Yerköy’de hızlı tren şantiyesine de uğradık. Çalışmalar devam ediyor. 5-6 sene sonra Türkiye’de seyahat alışkanlıkları ciddi düzeyde değişmiş olacak. Sivas şanlı bir il. Coğrafi konumunu da bunu gerektirdiği için yatırımsal tercih açısından ilk şehirlerden bir tanesi.” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın Sivas’ta çok fazla yatırımlarının olduğunu söyleyen Gül ise, “Yollarıyla, havaalanlarıyla, demiryollarıyla, TÜDEMSAŞ’ıyla ciddi anlamda şantiye havasındayız. Bu açıdan sizi de burada görünce hem yaptıklarınızı hatırlıyoruz, hem de yapacaklarınız konusunda ümitleniyoruz. Ulaştırma Bakanlığı’nın yaptığı çalışmalardan çok memnunuz.” şeklinde konuştu.

Hızlı tren konusuna da değinen Gül, “Kimsenin hızlı tren gelmeyecek, olmayacak diye bir tereddüdü yok. Bu önemli bir şey aslında. Konuşulanlar aslında sizin ortaya koyduğunuz şeylerle alakalı. Zaman zaman diyorum; Trabzon, Hatay niye konuşmuyor. Hızlı trenin Sivas’a gelmesiyle Yıldızeli, Hafik ve Zara gibi ilçelerimiz de faydalanacak. Malatya tamamlandığında ise Kangal, Ulaş ilçelerimiz de hızlı trene kavuşacak. Allah devletimize zeval vermesin. Bunlar çok önemli yatırımlar.” dedi.

Gül, ayrıca 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde tüm parsellere demir yolu hattı döşeneceğini de sözlerine ekledi.

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 / 1,241