Konyalı Metrosuna Kavuşacak Mı?AK Parti Konya Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Ziya Altunyaldız, yapılan yatırımlar ve projeler hakkında bilgi verdi. Altunyaldız, Yüksek Hızlı Tren Garının 2019’un ilk çeyreğinde hizmete girmesinin planlandığını belirterek, Konya’nın yer altından metroya ulaşan 3. şehir olacağını, Konya-Mersin hızlı tren hattının da bitirilmesi için önemli mesafeler kat etiklerini ve 3 geliş 3 gidiş şeklinde çevre yolu yapılan ilk illin Konya olduğunu belirtti.

Konya’nın da hizmetlerden en fazla pay alan illerin başında geldiğini kaydeden Altunyaldız, “Cumhurbaşkanımızın Konya’ya verdiği değer AK Parti hareketinin Konya’nın gerçekten desteği, teveccühü ve taşıyıcısı olması itibariyle bunu söylüyorum… Öncelikle hızlı tren ulaşımı, konforu ve güvenliğini Türkiye’de en önce alan illeri başında gelmiştir.

Altunyaldız, şöyle devam etti: “Türkiye’de şehir içi metro ulaşımına sahip bir İstanbul bir Ankara var şuanda. Diğer taraflarda raylı hatlar var Konya’mızda olduğu gibi. Ama inşallah Konya’mız yer altından metroya ulaşan 3. şehrimiz olacak.

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

17 / 2,438