3. Köprü Otoyolu İnşaatı Nedeni İle İstanbul’da Su Kesintisi Başlıyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi yapmış olduğu duyuru ile Silahtarağa Karayolu Tüneli ve 3. Köprü Otoyolu İnşaatı çalışmaları kapsamında su kesintisi yapılacağını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa hesabı üzerinden sosyal medyada yapılan duyuru ile su kesintisi yapılacağı haberi paylaşıldı. Yapılan paylaşıma göre İstanbul’da Silahtarağa Karayolu Tüneli ve 3. Köprü Otoyolu İnşaatı ile Çavuşbaşı Su Deposunda gerçekleştirilecek olan yenileme çalışmaları kapsamında su kesintisi yapılacağı belirtildi.

İSTANBUL’A 21 SAAT SU VERİLMEYECEK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre su kesintisi 24 Temmuz Salı günü sabah saat 08.00 itibari ile başlayacak ve 21 saat boyunca sürecek. Kesinti yapılan bölgelere yeniden su verme işlemi ise 25 Temmuz 2018 tarihinde saat 05.00 itibari ile başlayacak.

BEYKOZ VE ÇEKMEKÖY SU KESİNTİSİ

Beykoz su kesintisi için Yavuz Selim, Çengeldere, Fatih, Çiftlik, Rüzgarlıbahçe, Soğuksu, Kavacık, Zerzevatçı, Örnekköy, Elmalı, Gümüşsuyu, İncirköy ve Çubuklu mahallelerine su verilmeyeceği duyurulurken Çekmeköy su kesintisi ise sadece Merkez Mahallesi sınırlarını kapsayacak. İstanbul ASKİ internet sitesi üzerinden cep telefonlarını güncelleyen kişilere planlı su kesintileri ve su arızaları SMS olarak gönderiliyor.

SİLAHTARAĞA KARAYOLU TÜNELİ NEDENİYLE SU KESİNTİSİ OLACAK BÖLGELER

“Silahtarağa Karayolu Tüneli” nedeniyle gerçekleşecek deplase ve Silahtar Terfi Merkezi’nde yapılacak bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sebebiyle, 24 Temmuz Salı günü 10.00 ile 25 Temmuz Çarşamba günü 10.00 saatleri arasında 24 saat süreyle su kesintisi uygulanacak bölgeler de şöyle:

“Gaziosmanpaşa’da Bağlarbaşı, Barbaros Hayrettin Paşa, Fevzi Çakmak Hürriyet, Karadeniz, Karayolları, Karlıtepe, Gaziosmanpaşa Merkez, Kazım Karabekir, Mevlana, Pazariçi, Sarıgöl Şemsipaşa, Yenidoğan, Yenimahalle ve Yıldıztabya mahalleleri,

Eyüpsultan’da Akşemsettin, Alibeyköy Merkez, Çırçır, Esentepe, İslambey, Karadolap, Rami Cuma, Rami Yeni, Sakarya, Silahtarağa, Topçular, Yeşilpınar ve Düğmeciler mahalleleri,

Bayrampaşa’da Kartaltepe ve Yıldırım mahallelerinin tamamı ile Cevatpaşa Mahallesi’nin bir kısmı,

Sultangazi’de Yunusemre, 75.Yıl ve Zübeyde Hanım mahalleleri.”

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

52 / 4,405