Demiryolu Etiket Arşivi: 3. havalimanı17/01/2018 - Mega Projelerle Gelen Çılgın Prim!

Türkiye’de yapılan ya da yapımı devam eden mega projeler, çevresindeki arsa ve konut fiyatlarını da etkiliyor. Köprü, otoyol, havalimanı, tünel ve tüp geçit gibi projeler ulaşım sorunlarına alternatifler sunarken geçtikleri yerleri de ihya ediyor. Me... devamı | Share it now!

16/01/2018 - 3. Havalimanı’na ulaşım yolları!

AKŞAM Gazetesi’nden Pınar Işık Ardor sordu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 29 Ekim 2018 hizmete girmesi planlanan 3. Havalimanı’nın ulaşım bilgileri ile ilgili merak edilen sorulara cevap verdi. Ulaştırma, Denizcilik v... devamı | Share it now!

15/01/2018 - 3. havalimanının İsmi Anketle Belirlenmeyecek

3.Havalimanı, Kanal İstanbul, 3 katlı İstanbul Tüneli gibi dev projelerde gelişmeler neler?3. Havalimanı’nın ismi ne zaman açıklanacak? Nasıl belirlenecek? Kanal İstanbul’un güzergâhı ne zaman açıklanacak? Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Avrasya Tüneli... devamı | Share it now!

12/01/2018 - Bakan Arslan: “Başkentray Şubat ayı sonunda bitecek”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TRT Haber’de Gökhan Gökçe’nin gündeme dair sorularını yanıtladı. Meclis’teki ”Kamyon” Polemiği CHP’nin verdiği geçiş ücretleri gerçeği yansıtmıyor. Otoyol üc... devamı | Share it now!

11/01/2018 - THY, 3. Havalimanı’na hazır

THY İcra Kurulu Başkanı Aycı, “Dünyanın en iyi havayolu şirketi olmayı hedefliyoruz” dedi. Ekibini Antalya’da toplayıp 3. Havalimanı hazırlıkları için beyin fırtınası yapacak olan THY İcra Kurulu Başkanı Aycı, “Dünyanın en iyi havayolu şirketi olmayı... devamı | Share it now!

10/01/2018 - 3. Havalimanı’nın 42 Kilometrelik Bagaj Sistemi Tamamlandı

Tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği, dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı projesi olan İstanbul Yeni Havalimanı’nın bagaj sisteminde sona gelindi. Taksim – Tuzla arası bir mesafeye denk gelen 42 kilometre uzunluğa sahip bagaj sisteminde son ko... devamı | Share it now!

04/01/2018 - Gebze-Halkalı banliyö hattı bu yıl hizmete girecek

3.havalimanında ilk deneme uçuşlarının şubat ayında başlaması beklenirken Ovit ve Cankurtaran ile Marmaray’ın devamı olan Gebze-Halkalı hattı başta olmak üzere yeni metro hatları bu yıl hizmet verecek. Türkiye’nin dört bir yanında yapımı devam eden p... devamı | Share it now!

03/01/2018 - 3. havalimanında flaş değişiklik…

İstanbul Yeni Havalimanı’nda uçakların yakıt ihtiyacını karşılayacak ikmal limanı ilave dolgu projesiyle büyütülecek. Yeni plana göre limanı dalgalardan koruyacak olan dalgakıranın boyu 100 metre uzatılacak Habertürk Gazetesi’nden Mehmet Demirk... devamı | Share it now!

01/01/2018 - İstanbul 3. Havalimanına Meteoroloji Kulesi Yapılacak

Türkiye’de ilk kez bir havalimanına “Meteoroloji Kulesi” yapılıyor. Meteoroloji Kulesi tamamlandığında dünyanın en modern kulelerinden biri olacak. Meteoroloji Kulesi İstanbul’a yeni yapılan 3. havalimanı detaylarında ortaya çıktı. Meteor... devamı | Share it now!

27/12/2017 - Atatürk Havalimanı AVM mi olacak?

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, yüzde 73’ü tamamlanan 3. havalimanı bittiğinde Atatürk Havalimanı’nın İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenleneceğini belirterek “Herhangi bir şekilde imara açılıp AVM ve konut yapılması söz konusu değil” ded... devamı | Share it now!

66 / 1,686