Demiryolu Etiket Arşivi: demiryolu25/05/2018 - Müzeler Haftasında TCDD Müzesi Kapatıldı

TMMOB Mimarlar Odası, Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS), sendikalar, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarının ve vatandaşların TCDD Müzesi ve Sanat Galerisi’ni gezmesine izin... Read More | Share it now!

22/05/2018 - Doğu Ekspresinin Getirdiği Canlılığın Hatırlattığı

Kars TSO Başkanı, Doğu Ekspresi’nin moda olmasının kentlerine 5 ayda 50 milyon liralık gelir getirdiğini açıklıyor. Kars-Tiflis-Bakü demiryolunun da bölgeye önemli imkan yaratacağını söylüyor. Erzurum TSO Başkanı Lütfü... Read More | Share it now!

20/05/2018 - Udem Hak-Sen, TÜDEMSAŞ Genel Müdür Vekili Başoğlu’nu Ziyaret Etti

Ulaştırma Ve Demiryolu Çalışanları Sendikası, Tüdemsaş Genel Müdürlüğü Genel Müdür Vekili olarak atanan Mehmet Başoğlu’nu makamında ziyaret ederek yeni görevinin Ülkemize Sivasa ve TÜDEMSAŞ’a hayırlı olması dileklerini... Read More | Share it now!

12/05/2018 - İran’a Çin’den Yeni Demiryolu Açıldı

ABD Başkanı Donald Trump’ın nükleer anlaşmadan çekilmesiyle yeniden yaptırımlarla karşı karşıya kalan İran’a Çin’den yeni demiryolu açıldı. Yeni tren yolunda ilk yük treninin yola çıktığı belirtildi. İlk yük... Read More | Share it now!

12/05/2018 - 10.UIC Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi’nde Öğrenci Yarışması Düzenlendi

UIC Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi kapsamında gerçekleştirilen Dijital Oturumda “Dijitalleşme ve Demiryolları” konulu bir ‘Öğrenci Yarışması’ düzenlendi.Öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılanan yarışma,... Read More | Share it now!

12/05/2018 - Yüksek Hızlı Demiryolu Sisteminin Sürdürülebilirliği Paneli Düzenlendi

ATO Congresium’da 8-11 Mayıs 2018 tarihlerinde düzenlenen 10. Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongre kapsamında gerçekleştirilen çok sayıda panelden biri olan Yüksek Hızlı Demiryolu Sisteminin Sürdürülebilirliği: Deneyimler ve... Read More | Share it now!

12/05/2018 - Apaydın: “Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi Katılımcılarına Teşekkür Etti”

Dünya çapındaki en önemli yüksek hızlı demiryolu etkinliği olan ve Türkiye’de ilk kez düzenlenen 10.UIC Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi 08-11 Mayıs 2018 tarihlerinde ATO Congresium’da TCDD ev sahipliğinde... Read More | Share it now!

11/05/2018 - Trabzon Sanayi Sitesinin Kaderini Demiryolu Belirleyecek

Trabzon’a gelecek Erzincan – Trabzon Demiryolu hattı Büyükşehir Belediye Meclisinde gündem oldu. Başkan Gümrükçüoğlu, “ Çalışılmış ve önerilmiş güzergahlar var. Bu proje muhtemelen 1,5 2 yıl sürecektir. Bu projenin... Read More | Share it now!

11/05/2018 - Kocaeli MMO Başkanı Kürekci: “Deniz ve Demiryoluna Yatırım Yapılmalı”

TMMOB Makine Mühendisleri Odası (MMO) Kocaeli Şube Başkanı Murat Kürekci, son dönemde karayolu taşımacılığına verilen önemin, deniz ve demiryolu taşımasının ihmal edilmesine neden olduğunu söyledi. Kürekci, doğaya saygılı,... Read More | Share it now!

09/05/2018 - Türkiye`de 11 Bin 582 Kilometrelik Demiryolu Hattında Çalışmalar Sürüyor

Uluslararası Demiryolları Birliği’nin (UIC) 10. Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi ve Yüksek Hızlı Demiryolu Fuarı, TCDD ev sahipliğinde Ankara’da başladı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,... Read More | Share it now!

12 / 2,797