Etiket Arşivi: Kayseray

KAYSERAY uluslararası bir ödül daha aldı

rayli-sisteme-uluslararasi-bir-odul-daha

KAYSERAY uluslararası bir ödül daha aldı :Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin şehre kazandırdığı KAYSERAY, uluslararası arenada ödülleri toplamaya devam ediyor.
Hizmete girdikten kısa süre sonra uluslararası 4 ödülün sahibi olan KAYSERAY son olarak da Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) tarafından ’Akıllı Finansman ve İş Modeli’ kategorisinde ödüle layık görüldü.
7-10 Haziran 2015 tarihleri arasında İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen 61. […]

TÜRSİD işletme komisyonu temsilcileri Eskişehir’de buluştu

tursid-isletme-komisyonu-temsilcileri-eskisehirde-bulustu

TÜRSİD işletme komisyonu temsilcileri Eskişehir’de buluştu :Tüm Raylı Sistemler İşletmecileri Derneği (TÜRSİD) İşletme Komisyonunun 6. toplantısı ESTRAM A.Ş’nin ev sahipliğinde 11-12 Haziran 2015’ de Eskişehir’de gerçekleştirildi.
TÜRSİD üyesi işletmelerin bir araya geldiği toplantıda, sektördeki gelişmeler, işletme esnasında karşılaşılan sorunlar ile ortak çözümler gibi konularda bilgi alışverişinde bulunuldu.
ESTRAM A.Ş. İşletim Müdürü ve TÜRSİD İşletme Komisyonu Başkan Yrd. […]

Kayseri raylı sistem kapasitesini 2 katına çıkarıyor

kayseri-rayli-sistem-kapasitesini-2-katina-cikariyor

Kayseri raylı sistem kapasitesini 2 katına çıkarıyor :Kayseri tramvay hattında araç sayısı yıl sonundan itibaren 30 yeni aracın gelmesiyle 68’e çıkacak. Böylece yolcu taşıma kapasitesi de 90 bin kişiden 180 bin kişiye yükselecek.
Kayseri raylı sisteminde (tramvay) 4. ve 5. etap proje uygulamasına 2016 yılında başlanacak. İki yeni hattın daha devreye girmesiyle, kentte günlük taşıma kapasitesi […]

Raylı sistemlerde alternatif uygulama yeşil hat

Raylı sistemlerde alternatif uygulama yeşil hat :Orta ve büyük ölçekli kentlerimizde artan nüfus oranına paralel olarak ulaşım taleplerinin ve yolcu beklentilerinin karşılanması amacıyla çözümler geliştirilmektedir. Hizmet kalitesinin yüksekliği ve sunduğu kapasite dikkate alındığında birçok kentimizde; İstanbul, Ankara, Konya, İzmir, Bursa, Adana, Eskişehir, Antalya, Samsun ve Kayseri gibi, raylı sistemler tercih edilmiştir. Özellikle hafif raylı sistemlerin […]

Kayserayda unutulan eşyalar arasında nargile bile var

Kayserayda unutulan eşyalar arasında nargile bile var :Kayserililer, 2014 yılında tramvayda en çok gözlük, cüzdan ve çanta unuturken, unutulan eşyalar arasında nargile, iş elbiseleri ve termos bulunuyor.
Kayseri’nin en önemli toplu taşıma aracı olan Kayseray’da 2014 yılı içinde vatandaşların unuttuğu eşyalar dikkat çekiyor. Kayseray Kayıp Eşya Birimi Sorumlusu Duran Aslan, tramvayda unutulan eşyaların güvenlik personelleri tarafından kayıt […]

Kayserililer Raylı Sistemi Sevdiler

kayserililer-rayli-sistemi-sevdiler

Kayserililer Raylı Sistemi Sevdiler :Kayserililerin gün geçtikçe raylı sisteme olan ilgisinin ve teveccühünün artığını vurgulayan Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu, Talas ve İldem hattının açılmasıyla ortalama günde 115 bin yolcu taşıdıklarına dikkat çekerek, Kayserililere tam konforlu hizmet sunabilmek adına ek olarak 30 aracın ihalesi yapıldığını ve ekim ayında ilk aracın geleceğini açıkladı. […]

Tork Prefabrik firmasından yerli mesnet bloğu (Video)

tork-prefabrik-firmasindan-yerli-mesnet-blogu

Tork Prefabrik firmasından yerli mesnet bloğu :Kayseri’de faaliyet gösteren Tork Prefabrik firmasının üretim tesisi Kayseri’de Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesinde olup, 12.000 m2 alanı kapalı olmak üzere toplam 48.000m2 alana sahip. Faaliyet gösterdiği sektörlerde itibarı, güvenilirliği ile tanınan Tork kurumsal planlarını, stratejilerini ve hedeflerini sürdürülebilirlik temelinde yürütüyor.
Bu uzun vadeli bakış açısıyla, geçmişle gelecek arasında bir köprü […]

Toplu Taşımada Kayseri Usulü Metrobüs

Kayseri-Usulu-Metrobus

Toplu Taşımada Kayseri Usulü Metrobüs :Kocasinan Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen proje çerçevesinde Kara Yolları Kavşağ’ında yoğunlaşan çalışmalar çerçevesinde toplu taşımanın aksamaması için Büyükşehir Belediyesi pratik bir çözüm buldu.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarfından şehir içi trafiğin rahatlatılması için Kocasinan Bulvarı’nda başlatılan çalışmalar, Kara Yolları Kavşağı’nda yoğunlaştı. Çalışmalar sırasında Kayseray güzergahındaki toplu taşımanın aksamaması için Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından […]

TÜRSİD Araç Komisyonu Temsilcileri Eskişehir’de Buluştu

tursid-arac-komisyonu-temsilcileri-eskisehirde-bulustu

TÜRSİD Araç Komisyonu Temsilcileri Eskişehir’de Buluştu :Tüm Raylı Sistemler İşletmecileri Derneği (TÜRSİD) Araç Komisyonunun 3’üncü toplantısı ESTRAM A.Ş’nin ev sahipliğinde 27-28 Kasım 2014’te Eskişehir’de gerçekleştirildi.
TÜRSİD üyesi işletmelerin bir araya geldiği toplantıda, şehir içi raylı sistem araçlarının (tramvay, hafif metro, metro vb) bakım onarım faaliyetleri, yedek parçaların yerlileştirme durumu, bakım onarım standardizasyonu gibi konularda bilgi alışverişinde […]

TCDD Heyeti Kayseri Büyükşehirde

TCDD Heyeti Buyuksehirde

TCDD Heyeti Kayseri Büyükşehirde :Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’nden bir heyet Kayseri’de yürütülecek projeler konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’yi ziyaret etti.
Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, Etüt Proje Yatırım Dairesi Başkan Yardımcısı İsmail Topçu ve beraberindeki TCDD yetkilileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ile biraraya gelerek Devlet Demiryolları ile ilgili Kayseri’yi ilgilendiren 10 farklı […]

Talas raylı sistem hattı Başbakan’a hazır

Talas rayli sistem hatti Basbakan'a hazir

Talas raylı sistem hattı Başbakan’a hazır :Hafta sonu bir dizi açılış yapmak üzere Başbakan olarak ilk kez Kayseri’ye gelecek olan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu için Talas raylı sistem hattında son rötuşlar yapılıyor.
3 kilometrelik hatta yapılan son hazırlıkları yerinde inceleyen Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 5 durağın yer aldığı hattın Türkiye’de en hızlı tamamlanma özelliğine […]

Kayseray Talas Hattı ‘na enerji verilecek

Kayseray Talas Hattina enerji verilecek

Kayseray Talas Hattı ‘na enerji verilecek :Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanma aşamasına gelen Raylı Sistem Talas Güzergahı 2. etap hattına Pazartesi gününden itibaren enerji verilecek. Bu nedenle vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarı yapıldı.
25 Ekim Pazartesi günü Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılışı yapılacak olan Talas Hattı’nda ikinci etap çalışmaları kapsamında yapımı tamamlanan Erciyes Üniversitesi Lojmanları-Cemil […]

Kayseride tramvay duraklarına konulan kitaplar geri gelmiyor

Kayseride tramvay duraklarina konulan kitaplar geri gelmiyor

Kayseride tramvay duraklarına konulan kitaplar geri gelmiyor :Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseray duraklarına okuma alışkanlığını kazandırmak için konulan ve geri getirilmeyen Kitap sayısının 100 bine yaklaştığını belirterek, “Kitabı seven insanların böyle yapması lazım. Ne olur okuduğunuz kitapları geri getirip koyun” diyerek vatandaşlara seslendi.
Başkan Özhaseki, “O kitapları koymamız da ondandı zaten. Oturan insan kitap […]

Kayserayda günlük taşınan yolcu sayısı 130 bine çıktı

ÜNİVERSİTE HATTI AÇILIYOR

Kayserayda günlük taşınan yolcu sayısı 130 bine çıktı :Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, “İnsanların raylı sistem alışkanlıkları artmaya başladı. İlk başladığımızda 29-30 bin yolcu arasında daha sonra 50 bin yolcu sayısını bulduk. Şimdi ise taşınan yolcu sayısı 130 bine kadar çıktı” dedi.
Başkan Özhaseki, “İlk yaptığımız ihalede 22 araç almıştık. Sonra bu sayı artacağı için 16 […]

Kayserayda unutulan eşya sayısı arttı

Kayserayda unutulan esya sayisi artti

Kayserayda unutulan eşya sayısı arttı :Kayseri’de, özel halk otobüslerinde ve hafif raylı sistem araçlarında eşyaların unutulması Ramazan ayında artış göterdi. Unutulan eşyalar arasında içinde yemek bulunan tencere de var.
Kayseri’de özel halk otobüslerinde ve hafif raylı sistem araçlarında unutulan eşyalar Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseray son duraklarında bulunan Makine İkmal Daire Başkanlığı’nda muhafaza ediliyor. Unutulan eşyalar arasında […]

Kayseray Raylı Taşıma Sistemi Aracı Alımı İhalesi Sonucu (Özel Haber)

Kayseray-Rayli-Tasima-Sistemi-Araci-Alimi-ihalesi

Kayseray Raylı Taşıma Sistemi Aracı Alımı İhalesi Sonucu :Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı, 30 adet ilave kent içi raylı taşıma sistemi aracı alımı ihalesi bugün yapıldı. İhaleye 4 firma katıldı. Kayıt Numarası : 2014/17532 nolu ihalenin teklifleri 14.Nisan.2014 günü saat 14:00′da toplanarak, teklifler açıldı.
Alınan bilgiye göre söz konusu ihaleye katılan […]

Beyazşehir ve İldemde Raylı Sistem Sevinci

beyazsehir-ve-ildem-de-rayli-sistem-sevinci

Beyazşehir ve İldemde Raylı Sistem Sevinci :Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen törenle geçtiğimiz hafta hizmete sunulan Beyazşehir-Ildem Raylı Sistem hattı, bölgede yaşayan vatandaşlarda büyük memnuniyet oluşturdu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin ilk sürüşü yapmasıyla birlikte seferlerine başlayan 10 kilometre uzunluğundaki Beyazşehir-Ildem Raylı Sistem hattında yolculuk yapan vatandaşlar, toplu taşımaya hız, konfor ve estetik getiren raylı sistemin, […]

Kayseray Sivas Caddesi-Erciyes Üniversitesi hattı 15 Şubat’ta hizmete girecek

Kayseray Sivas Caddesi-Erciyes universitesi hatti 15 subat'ta hizmete girecek

Kayseray Sivas Caddesi-Erciyes Üniversitesi hattı 15 Şubat’ta hizmete girecek :Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen hafta hizmete sunulan raylı sistemin Beyazşehir-İldem hattı, bölgede yaşayan vatandaşlarda büyük memnuniyet oluşturdu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin ilk sürüşü yapmasıyla birlikte seferlerine başlayan 10 kilometre uzunluğundaki Beyazşehir-İldem hattında yolculuk yapan vatandaşlar, toplu taşımaya hız, konfor ve estetik getiren raylı sistemin, kendileri […]

Kayseride Tramvay seferleri 2 dakikada bir gerçekleşecek

Kayseride Tramvay seferleri

Kayseride Tramvay seferleri 2 dakikada bir gerçekleşecek :Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki bir basın toplantısı yaparak Kent İçi Ulaşım Master Planını açıkladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki bir basın toplantısı yaparak Kent İçi Ulaşım Master Planını açıkladı. Kısa, orta ve uzun vadede yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Özhaseki, şehir içi trafiğinin bu projelerle rahatlayacağını kaydetti.  […]

Özhaseki Kayserinin Kent İçi Ulaşım Master Planını açıkladı

ozhaseki-ulasim-planini-acikladi

Özhaseki Kayserinin Kent İçi Ulaşım Master Planını açıkladı :Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki bir basın toplantısı yaparak Kent İçi Ulaşım Master Planını açıkladı. Kısa, orta ve uzun vadede yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Özhaseki, şehir içi trafiğinin bu projelerle rahatlayacağını kaydetti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlediği basın toplantısına AK Parti […]

Güncelleme: - .

183 / 1,978