Etiket Arşivi: Pendik tren istasyonu

Devletin Zirvesi Ankara-İstanbul YHT Hattının Açılışı İçin Buluşacak

Ankara-istanbul YHT Hatti Acilisi

Devletin Zirvesi Ankara-İstanbul YHT Hattının Açılışı İçin Buluşacak :Ankara-İstanbul arasındaki YHT hattının açılışı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle 25 Temmuz Cuma günü Pendik’te yapılacak. Binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşecek tören sonrası Pendik Belediyesi tarafından iftar verilecek.
Pendik, 25 Temmuz’da tarihi günlerinden birini yaşayacak. Ankara-İstanbul arasındaki tren yolculuğunu ilk etapta 3.5, daha sonra […]

Tren yolcularını İETT taşıyacak

banliyo-treni

Tren yolcularını İETT taşıyacak
İETT, Pendik–Söğütlüçeşme–Haydarpaşa banliyö tren hattını kullanan yolcular için otobüs ve sefer sayılarını artırdı.
Pendik–Söğütlüçeşme–Haydarpaşa banliyö tren hattının 19 Haziran 2013 tarihinde Marmaray Projesi yenileme çalışmaları kapsamında kapatılmasının ardından bu güzergahta hizmet veren İETT ‘nin mevcut hatlarına takviye yapılarak otobüs ve sefer sayıları artırıldı. Banliyö hattı kapanmadan önce tren yolu çevresinde 15 hatta toplam […]

Pendik-Haydarpaşa hattına 30 otobüs

pendik-haydarpasa-hattina-30-yeni-otobus

Pendik-Haydarpaşa hattına 30 otobüs
İETT, Pendik-Haydarpaşa banliyö tren hattının iki yıl ulaşıma kapatılması nedeniyle yolcuların mağdur olmaması için mevcut otobüs ve sefer sayısını arttırma kararı aldı. Banliyö treni yerine yolcuları aynı güzergahtan Kadıköy ve Haydarpaşa’ya ulaştıran İETT, otobüs sayısını da 30’a çıkarıyor.
24 ay hizmet dışı kalması beklenen banliyö treni yerine İETT tarafından sefere konan 23 otobüs, […]

Marmaray Pendik’te Durdu

marmaray-pendik

Pendik tren istasyonunda Marmaray projesi kapsamında yapılan çalışmalar sırasında ‘Temenye Höyüğü’ olarak bilinen arkeolojik kalıntılar yeniden gün yüzüne çıktı.
Pendik tren istasyonunda Marmaray projesi kapsamında yapılan çalışmalar sırasında ‘Temenye Höyüğü’ olarak bilinen arkeolojik kalıntılar yeniden gün yüzüne çıktı. Milattan önce 6 bin 400 yılına ait olduğu ifade edilen höyük nedeniyle Marmaray çalışmalarına ara verildi.
Marmaray Projesi kapsamında […]

Güncelleme: - .

177 / 3,189