Demiryolu kategori listesi: 39 İtalya

25/01/2018 - İtalyada Korkunç Tren Kazası Ölü ve Yaralılar Var

İtalya’nın Milano kenti yakınlarında bir banliyö treni, raydan çıkarak devrildi. Kazada iki kişinin öldüğü, 10’u ciddi 100 kadar yaralının olduğu belirtiliyor. Kaza, Seggiano di Pioltello’da gerçekleşti. Cremona’dan hareket ed »oku»

01/06/2017 - Apaydın İtalyan Demiryollarını Ziyaret Etti

Apaydın İtalyan Demiryollarını Ziyaret Etti :TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın başkanlığındaki TCDD Heyeti, İtalyan Demiryolları (FS) ve Bağlı Kuruluşlarına ziyaretlerde bulundu. Ziyaret kapsamında süresi sona eren “TCDD ve FS arasında Demiryolu Alanında »oku»

09/03/2017 - İtalya’da, raylarda selfie yapan çocuk trenin altında kaldı

İtalya’da, raylarda selfie yapan çocuk trenin altında kaldı :İtalya’da, arkadaşlarıyla birlikte rayların üzerinde cep telefonuyla selfie çekmek isteyen bir çocuk, trenin altında kalarak can verdi. Ülkenin güneyindeki Catanzaro kentinde 3 »oku»

01/02/2017 - İtalyada tren kazasının faturası patronlara kesildi

İtalyada tren kazasının faturası patronlara kesildi :İtalya’da 2009’da meydana gelen ve 32 kişinin ölümüne neden olan tren kazasıyla ilgili görülen davada işadamı Mauro Moretti yedi yıl hapis cezasına çarptırıldı. Moretti, 2009’da İtalyan Demiryollar »oku»

29/11/2016 - Türkiye Demiryollarına Yön Veren Şirketler İtalya Firmalarıyla Biraraya Geldi

Türkiye Demiryollarına Yön Veren Şirketler İtalya Firmalarıyla Biraraya Geldi : Türkiye demiryollarına şekil veren ARUS(Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi), TCDD, TÜDEMSAŞ, TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ, ASELSAN, SAVRONİK ve SANCAR CONSULTING firmaları »oku»

13/10/2016 - Taysad Başkanı Alper Kanca, Euroforge Başkanı Oldu

Taysad Başkanı Alper Kanca, Euroforge Başkanı Oldu :Avrupa Dövmeciler Birliğinin bu sene Torino da yapılan Genel Kurulunda, Türk dövme sektörünün lider firmalarından, KANCA Dövme Çelik’in Genel Müdürü Alper Kanca, Avrupa Dövmeciler Birliği (EUR »oku»

19/09/2016 - Raylarda rekabet kızışıyor

Raylarda rekabet kızışıyor :Alman demiryolları şirketi Deutsche Bahn yüksek hızlı yeni tren modelini tanıttı. Uçak yolculuğuna rakip hale gelen yüksek hızlı trenler sadece hız değil, konforda da birbiriyle yarışıyor. Avrupa demiryolları şirketleri uc »oku»

09/09/2016 - Alp dağlarında teleferik hattında 110 kişi mahsur kaldı (Video)

Alp dağlarında teleferik hattında 110 kişi mahsur kaldı :Fransa ve İtalya arasındaki Mont-Blanc dağında teknik bir arıza yüzünden akşam saatlerinde 110 kişi gezintiye çıktıkları teleferiklerde mahsur kaldı. Teleferikleri işleten şirketin teknisyenler »oku»

16/07/2016 - İtalya Cumhurbaşkanı tren kazası kurbanlarının aileleriyle görüştü

İtalya Cumhurbaşkanı tren kazası kurbanlarının aileleriyle görüştü : İtalya’nın güneydoğusundaki Puglia bölgesinde meydana gelen tren kazasının ardından Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella kurbanların aileleriyle bir araya geldi. Bari kentindeki Policlin »oku»

15/07/2016 - İran ve İtalya demiryolları konusunda ortak işbirliği yapacak

İran ve İtalya demiryolları konusunda ortak işbirliği yapacak :İran ulaştırma ve mesken bakanı Abbas Ahundi, dün Roma’da İtalya altyapı bakanı Graziana Delrio ile görüşmesinde, hızlı tren konusunda İtalya ile iki proje üzerinde anlaştıklarını s »oku»

Benzer haberler:

111 / 1,974