Demiryolu kategori listesi: Öyküler

05/01/2015 - İstanbul-Ankara YHT hattını kullanan yolcu sayısı 1 milyona dayandı

İstanbul-Ankara YHT hattı ‘nı kullanan yolcu sayısı 1 milyona dayandı :İstanbul-Ankara arası hizmet veren Yüksek Hızlı Tren’i (YHT) kullanan yolcu sayısı 1 milyona dayandı. Hızlı tren hattında Doğançay ripajı tamamlandığı zaman ulaşım yaklaşık ... devamı | Share it now!

08/05/2013 - Bir Demiryolcu Öyküsü : Soğuk Raylarda Bir Ömür

Soğuk Raylarda Bir Ömür Sabah gün ağarırken, soğuk demir raylarının arasında başlar mesai. Akşama kadar her gün git-gel 20 kilometredir alınan mesafe. Demiryolu, birçok bölgede 10-15 km’lik parçalarla bekçilere emanettir. Sorumlu olduğu bölgeyi... devamı | Share it now!

16/01/2013 - Hayatımın en güzel metrobüs yolculuğu

Hayatımın en güzel metrobüs yolculuğu : Hınca hınç dolu metrobüste tutunacak yer bulamayan esmer bir bayan adeta beni kucakladı. Bu sayede yolculuk çekilir oldu. Kadıköy’de oturuyorum, Zincirlikuyu’da çalışıyorum. Mecburen her gün metrobü... devamı | Share it now!

27/10/2012 - ANADOLU EKSPRESİ: Ankara-İstanbul arası yalnız gecelere açılan bir kapı

“İyi ve kötü trenlerde yolculuk ettiler. Bir trende, istasyonda durdukları zaman ışıklar sönüyordu. Bazen saatlerce karşı yönden gelen treni bekliyorlardı karanlıkta… Her şeye razı oluyorlardı. Genç gazeteciye adresleri olmadığını söylemeye uta... devamı | Share it now!

20/08/2012 - KONYA MAVİ TRENİ VE TOROS EKSPRES TRENİ SEFERLERİNE BAŞLADI

TCDD , konvansiyonel hatlarda yoldan kaynaklanan tehirleri önleyerek daha hızlı işletmecilik gerçekleştirip yolcularına kaliteli hizmet vermek amacıyla yol yenileme çalışmalarına son yıllarda büyük önem vermiştir. Yol yenileme çalışmalarının planlana... devamı | Share it now!

22/06/2012 - Süleyman YILDIZ: KARAMAN ‘DAN KARAMAN ‘A TÜRK DİL BAYRAMI TRENİ

Türk Dil Bayramı , 1960 yılından beri 70. vilayetimiz Karaman’da resmi törenle kutlanmaktadır. Karaman’da 11- 13 Mayıs 2011 tarihlerinde gerçekleştirilen “ TÜRK DİLİ TÜRKÇE BAYRAMI “ kutlama etkinlikleri daha coşkulu , katılımlı ve görkemli olmuştur.... devamı | Share it now!

01/03/2012 - Nükhet Işıkoğlu: Kaybolan rayların izinde

Kaybolan rayların izinde Kağıthane – Kemerburgaz – Ağaçlı – Çiftalan Demiryolu Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde, İstanbul’un Haliç kıyısındaki Kağıthane semtinde, ülkenin ilk kent ölçekli elektrik santrali kurulur. Silahtarağa elektrik sant... devamı | Share it now!

17/02/2012 - Yusuf Sünbül : Dizel Motor Ustası

Demiryollarında Makinist olarak çalıştığım yıllarda,sanırım 1980 Yılı Bahar ayları idi, bir gece İzmir Ekpresi Seferi sırasında Gökçedağ İstasyonunda Dizel Lokomotifimiz arızalanarak,stop etmişti,arıza tesbiti ve arıza giderilmesi için Ustam ile birl... devamı | Share it now!

10/02/2012 - Yusuf Sünbül : Ben Genç İken

1978 yılı başlarıydı, henüz 18 yaşındaydım ve meslekte birinci yılımı bile doldurmamıştım. Akşam 17.30 sularında Basmane Garında trenimizin hareketini beklerken o zamanki ustam M. Ali Kütükçeken (kulakları çınlasın, saygı ile anıyorum, minyon tipli, ... devamı | Share it now!

08/02/2012 - Yusuf Sünbül: Merinos-Mudanya Tarihi Demiryolu Gezisi

Merinos-Mudanya Tarihi Demiryolu : Ray Haber’de Ankara-Bursa Hızlı Tren İnşaatı hakkında ki son gelişmeyi okurken şöyle geçmişe dalmışım; 2007 yılı Ocak ayı’ndaki Demiryolu Dostluk Grubu (DDG) olarak düzenlediğimiz tarihi Bursa gezimiz gözlerimin önü... devamı | Share it now!

Benzer haberler:

147 / 1,956