Demiryolu kategori listesi: Yazarlar

22/01/2018 - Bursa Hızlı Tren Projesi 2020’de Bitmese Bile 2023’ü Geçmez

Her yazıda tekrarlıyoruz… Hızlı trenin temeli 23 Aralık 2012’de atıldığında hedef 2016’da yolculuk yapmaktı. Ne var ki… Altyapı ihalesinin 400 milyon liralık ödeneği tünellerde bitince işler aksadı. Buna güzergah değişiklikleri de eklenince hedeften ... devamı | Share it now!

14/01/2018 - Muhtarlardan Gemlik Treni Son İstasyonu İçin De Öneri Var

Gemlik treni için TCDD’ye alternatif güzergâh öneren muhtarların bir önerisi ve isteği daha var: “Hattın bitim noktası Engürücük Köyü sınırları içinde yer alıyor. Bu araziler meyve ve zeytin bahçeleri olarak çok değerli. Oysa yine Engürücük sınırları... devamı | Share it now!

14/01/2018 - Muhtarlar TCDD’yi uyardı: “Gençali’de heyelan, Engürücük’te zeytinlikler var”

Gemlik treni güzergâhındaki 7 köy muhtarının TCDD’ye verdikleri dilekçede, Emirsultan’ın çocukları tarafından kurulan Gençali’ye dikkat çekiliyor: “Heyelan bölgesi olduğu için toprak kaymaları ve kopmalar olan araziden geçecek yük treni köyün aşağıla... devamı | Share it now!

14/01/2018 - Muhtarlar Dilekçe Verdi TCDD Gemlik Tren Güzergahını İncelemeye Aldı

Projenin ön hazırlıkları yapılmış, arazi ölçümleri tamamlanmıştı. Bu çalışmayla trenin geçmesi için kamulaştırılacak araziler de belirlenmişti. Hatta… Gemlik treniyle ilgili kamulaştırılacak arazilerin sahiplerinin uzlaşmaya davet edileceğini Başbaka... devamı | Share it now!

14/01/2018 - Gemlik Treni İçin Köy Muhtarından Alternatif Güzergah Önerisi

Gemlik treninin geçmesi planlanan güzergâhtaki 7 köy muhtarı TCDD’ye verdikleri dilekçede zarar görecek arazilerle ilgili çok kritik uyarılar yapmanın yanında, yeni güzergâh önerisi de yaptılar. Daha doğrusu… TCDD’nin çalıştığı 6 alternatif güzergaht... devamı | Share it now!

08/01/2018 - Gemlik treni için kamulaştırma çalışmaları tamamlandı

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu yürütülen çalışmalar kapsamında yapılacak güzel işleri anlatırken, Bursa-Gemlik arasında çalışacak trenle ilgili yeni gelişmeyi de aktardı: “Bursa-Gemlik arasındaki trenin geçeceği güzergâhta kamulaştırma çalışmala... devamı | Share it now!

02/01/2018 - Bursaray’a paralel çalışan minibüs ve halk otobüslerine Aktaş’ın mesajı var

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaray’a paralel çalışan minibüs ve halk otobüslerine seslenerek, “Metroyla birlikte gidip gelen taşımaya izin verilmeyecek” dedi. Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Bursa Büyükşehir ... devamı | Share it now!

27/11/2017 - Kent Meydanı-Terminal tramvay hattı neden yeraltından yapılmadı?

Aslında… T2 adıyla anılan, Kent Meydanı-Terminal tramvay hattı Recep Altepe döneminde gündeme geldiği andan itibaren tartışılıyor. Alinur Aktaş’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla da farklı bir boyuta ulaştı. Hatta…” Proj... devamı | Share it now!

02/11/2017 - Bursalılar Yakın Zamanda Hızlı Trene Binecek

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, hızlı trenin hedeflenen tarihte bitmemesi nedeniyle özür diledikten sonra, ileriye yönelik şunları söyledi: “İlk bölüm olan Geçit-Yenişehir arasında müteahhit firma çalışıyor. Yenişehir’den sonraki ikinci et... devamı | Share it now!

30/10/2017 - Mudanya Yolu Trafiğine Hızlı Tren Ayarı

Hızlı tren Bursa İstasyonu’nun yapılacağı Mudanya Yolu’ndan Balat’a giriş noktasında viyadük inşaatına yeniden başlandı. Arazi eğimi nedeniyle yerden yüksekte olacak istasyonu taşıyacak viyadük ayaklarının yapımı için, Mudanya Yolu trafiğinde geçici ... devamı | Share it now!

Benzer haberler:

131 / 9,373