Demiryolu kategori listesi: Yusuf Sünbül

04/01/2013 - Yusuf Sünbül : Personel Yönetimi ve İnsan Kaynakları

Personel Yönetimi ve İnsan Kaynakları  : Kamu ve Özel Sektörün çalışan istihdamı olarak sayının çokluğu önemli olduğu kadar çalışanların iş gücü ve üretime katkıları önemli ölçüde değerlendirilmeli ve bu gücün etkisi arttıkça üretimin ve sektör potan... devamı | Share it now!

21/12/2012 - Yusuf Sünbül : Türkiye Demiryolları ’nın Oxford’u! (Video)

Geçtiğimiz aylarda sanırım bilgilendirme seminerlerinden birinde;katılımcılardan birisi sohbet arasında OXFORD ve OXFORD’lular ile ilgili konuşurken İngiltere’de Eğitim ve bilimsel araştırmaların önemi ve ciddi bir kariyer geçişi hakkında tesbitlerin... devamı | Share it now!

04/12/2012 - Demiryollarında Serbestleşme ve Global Ekonomiye Etkileri !

Hemen hemen her gün ve her yerde Özelleştirme – Demiryollarında Serbestleşme ile ilgili haberler çıkıyor,yazılıp çiziliyor,bir çok yorumlar yapılıyor ama sanırım hiç kimse ortaya somut bir şey konmuyor.Olumlu ya da olumsuz sert eleştiriler daha... devamı | Share it now!

22/11/2012 - Şapkası Kuş’lu Beli Kılıç’lı Olsun ! | Demiryolcu

Şapkası Kuş’lu Beli Kılıç’lı Olsun ! | Demiryolcu Henüz Mektebi evvel-iyenin tahsil günlerinde Mektebi kıraat edilen vakti evvel zamanda hayatı anlamaya çalırken her gördüğünü Teyp misali Dimağına kazıyan velet’lerin oyun için telden yapılmış arabala... devamı | Share it now!

31/08/2012 - Yusuf SÜNBÜL: BÜYÜRKEN BÜYÜTENLERE VEFA GÖSTERMEK !

Türkiye’nin geçmişi ve geleceği; zaman sürecinde süzgeçten geçirilirken sonuçları görüldükçe her iki zamanın üretim ve yönetim farklılıkları belirgin hale gelmektedir. Çalışma hayatının Teknik ve üretim olarak gelişiminde önemli faktörlerin başında İ... devamı | Share it now!

29/05/2012 - Yusuf Sünbül : MESLEKİ AHLAK VE USTA ÇIRAK İLİŞKİLERİ

Geçen gün bir Sosyal Paylaşım sitesinde TRT Belgesel’inde de yayınlanmış “USTALIKTA GEÇMİŞ ZAMAN” videosunu izlerken bazı yazılı olmayan kuralların,çalışma hayatı içinde ne kadar da önemli rol oynadığı tesbitine vardım.İnsanlar toplum olma kurgusu iç... devamı | Share it now!

27/03/2012 - Yusuf Sünbül : Demiryolu’nda Geçen Otuzbeş Yılın Ardından !

Demiryolcu olmak bir işte çalışmış olmak,değildir,Demiryolculuk başlı başına bir kültür,çok büyük fedakarlıklar gerektiren bir çalışma hayatı ve toplumun sosyal yaşantısından çok farklı bir yaşam tarzıdır. Gencecik, henüz rüşt’ünü bile ispatlamamış b... devamı | Share it now!

17/03/2012 - Eurasia Rail 2012’nin Ardından.

08-10 Mart 2012 Tarihleri arasında İstanbul’da yapılan EURASİA RAİL 2012 Fuar’ında;Toplu taşımacılığın Raylı Ulaşım için ne kadar önemli olduğu görülmüştür. Gerek Devlet,gerek Özel sektör’ün bu alandaki yatırımların büyüklüğü ve teknolojide gelinen n... devamı | Share it now!

28/02/2012 - Yusuf Sünbül: Kent Trafiği ve Hafif Raylı Sistemler

Şehir’lerin trafik sorunu çeşitli platformlarda tartışılır, çözüm önerileri, projelerin artı ve eksileri gözler önüne serilir, maliyetler hesaplanır ve brokratik faaliyetler sonunda hayata geçirlir veya projeler iptal edilir. Yerel yönetimler bu konu... devamı | Share it now!

17/02/2012 - Yusuf Sünbül : Dizel Motor Ustası

Demiryollarında Makinist olarak çalıştığım yıllarda,sanırım 1980 Yılı Bahar ayları idi, bir gece İzmir Ekpresi Seferi sırasında Gökçedağ İstasyonunda Dizel Lokomotifimiz arızalanarak,stop etmişti,arıza tesbiti ve arıza giderilmesi için Ustam ile birl... devamı | Share it now!

Benzer haberler:

155 / 2,487