Demiryolu kategori listesi: Tren (Yük ve Yolcu)

20/01/2018 - Dünyanın Bütün Postasına Yön Veren Ülke Halindeyiz

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “192 ülkenin üye olduğu Dünya Posta Birliğinin dönem başkanı, Türkiye. Türkiye PTTsi Dünya Posta Birliği`nin 4 yıllığına dönem başkanı. Dünyanın bütün postasına yön veren ülke halindeyiz.... devamı | Share it now!

19/01/2018 - Doğu Ekspresiyle Kars’a Rüya Gibi Bir Yolculuk

Kars’ı büyüleyici kılan sadece Kars’ın kendisi değil; aynı zamanda 26 saat süren, Ankara’da başlayıp Kars’ta sona eren Doğu Ekspresi yolculuğu. Üstelik bir günden fazla süren bu yolculuk oldukça ekonomik. Son dönemde en dikkat çekici şehirlerden bir ... devamı | Share it now!

19/01/2018 - Meksika’da yük treni raydan çıktı 5 ölü

Meksika’da yük treninin raydan çıkmasının ardından vagonlardan birinin evin üzerine devrilmesi sonucu 5 kişi hayatını kaybetti. Ulaştırma Bakanlığından yapılan açıklamada, başkent Meksiko yakınlarındaki Ecatepec, tahıl taşıyan bir yük treninin ... devamı | Share it now!

18/01/2018 - Bülbül: “Trabzon-Erzincan Demiryolu” Konulu Toplantıyı Değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın Erzincan – Trabzon demiryolunun başlama ve bitiş tarihlerini açıklaması bekleniyor. Kars-Tiflis-Bakü demiryolunun açılışının ardından bölgenin Karadeniz’e bağlantısını sağlayacak olan ... devamı | Share it now!

18/01/2018 - Yeni Nesil Milli Yük Vagonları Türkiye-Avrupa ve BTK Raylarında

“ Milli Tren Projesi” kapsamında TÜDEMSAŞ’ta üretimi gerçekleştirilen Sggmrs tipi platform yük vagonları Türkiye- Avrupa ve Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hatlarında kullanılmaya başlandı. Türk bayraklı vagonlardan oluşturulan ve Türkiye- Avusturya arası... devamı | Share it now!

18/01/2018 - BTK Trenleri Milli Yük Vagonları İle Dünyanın Yükünü Taşıyor

30 Ekim 2017 tarihinde işletmeye açılan Bakü- Tiflis-Kars demiryolu hattına talep her geçen gün artarken, “ Milli Tren Projesi” kapsamında üretilen yeni nesil milli yük vagonlarının bu hatta kullanılması ise yük taşımacılığının daha etkin ve verimli ... devamı | Share it now!

18/01/2018 - Meksika’da tren ile kamyonet çarpıştı 5 ölü, 10 yaralı

Meksika’da bir tren ile çarpışan kamyonetteki 5 kişi hayatını kaybetti, 6’sı çocuk 10 kişi yaralandı. Jalisco eyaleti Sivil Savunma Dairesi tarafından sosyal medya aracılığıyla yapılan açıklamada, Lagos de Moreno kentinde meydana gelen ka... devamı | Share it now!

18/01/2018 - Demiryolu Araçları Tescil ve Sicil Yönetmeliğinde Değişiklik Resmi Gazete’de

Bugünkü Resmi Gazete’de “Demiryolu Araçları Tescil Ve Sicil Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” yayımlandı. 18 Ocak 2018 tarih ve 30305 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikte, 16 Temmuz 2015 tarihli ... devamı | Share it now!

17/01/2018 - Doğu Ekspresiyle Kars’ a Gelen Misafirlere Ücretsiz Servis Aracı

Kars Belediye Başkanı Sayın Murtaza KARAÇANTA’nın talimatlarıyla Çıldır Gölüne yapılan ücretsiz servis aracının yanı sıra, Doğu Ekspresiyle Kars’ a gelen misafirleri almak için de tren garına ücretsiz servis araçları gelen misafirlere hiz... devamı | Share it now!

17/01/2018 - Avrupa’nın ilk LNG yakıtlı treni test seferlerine başladı

İspanyol TSO Reganosa ve devlete ait yüksek hızlı demiryolu işletmecisi Renfe, akaryakıt yerine sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ile çalışan Avrupa’nın ilk LNG yakıtlı yolcu trenlerinin dört aylık test seferlerini başlattı. Avrupa’nın ilk LNG yakıtlı ... devamı | Share it now!

Benzer haberler:

129 / 1,963