Demiryolu kategori listesi: 90.16 Bursa

22/01/2018 - Bursa Hızlı Tren Projesi İki Aşamalı Olarak Sürüyor

Müjde… Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’ndan geldi, biz de hızlı tren bekleyişinde umutları arttıran gelişmeyi 10 Ocak günü bu sütunlardan duyurduk. O gün… Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattına bağlanacak ve 200 kilometre hız yapacak Bursa Hız... devamı | Share it now!

22/01/2018 - Bilecik Bursa Arası Hızlı Ttren İle 45 Dakika Olacak

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Bilecik 6. Olağan Kongresi’ne katılmak üzere kente gelerek, İstasyon Spor Salonu’nda partililerine ve vatandaşlara seslendi. Yıldırım, “Bilecik’ten Bursa 45 dakika olacak. Ver elini 45 dakikada Bursa’dasın. Hızlı tr... devamı | Share it now!

20/01/2018 - Bursalı Firmalar Ur-Ge Projeleriyle Büyüyor

Bursa iş dünyası uluslararası alandaki gücünü her geçen gün daha da artırıyor. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) Ekonomi Bakanlığı destekleriyle kente kazandırdığı 10 Ur-Ge projesi kapsamında bugüne kadar 30’a yakın yurt dışı pazarlama organiz... devamı | Share it now!

20/01/2018 - Bursa’da Pazar Günü Metro Ücretsiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Ocak Pazar günü saat 14.00’da Fatih Sultan Mehmet (FSM) Bulvarı’ndaki hastane meydanında Bursalılarla buluşacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, kentin hedeflerine ışık tutacağı Bursa programı kapsamında,... devamı | Share it now!

19/01/2018 - Başkan Çağlayan Orhangazili Minibüsçülerin Sorunlarını Dinledi

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan STK ve ilçenin diğer dinamikleri ile bir araya gelip, sorunları bire birde görüştüğü toplantılarını sürdürüyor. Başkan Neşet Çağlayan Belediye Başkan yardımcıları ve Meclis üyeleri ile birlikte Orhangazi’den ... devamı | Share it now!

19/01/2018 - Aktaş’tan Toplu Taşımaya Büyük Neşter!

Minibüsler ve özel halk otobüslerinden kaynaklanan sorun bugünün değil elbette. Yıllarca birikmiş bir sorunu bir gecede çözmek de mümkün değil. Ancak büyük bir sorunu, radikal hamlelerle çözmek için kararlı olmanız gerekiyor. Bursa Büyükşehir Belediy... devamı | Share it now!

19/01/2018 - CHP’li Aydın, Bursa-Ankara Hızlı Tren Projesi’ni Sordu

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Bursa-Ankara Hızlı Tren Projesi’nin ne zaman tamamlanacağını Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’a verdiği önergeyle sordu. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’a verdiği soru önergesiyle Bursa-Ankara arasını 2 Saat 15 dakikaya... devamı | Share it now!

19/01/2018 - Bursaray’da ‘Pembe Vagon’ Uygulamasına Son Verildi

Bursa metrosunda 7 Haziran 2017 tarihinde başlayan “bayanlara öncelikli vagon” uygulamasının kaldırıldığı duyuruldu. CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Kayışoğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “#İzinVermeyeceğiz dedik. Bursa’da ̵... devamı | Share it now!

19/01/2018 - Bursa’da Özel Halk Otobüsleri İçin Yeni Sistem

Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Ocak ayı olağan toplantısı, Başkan Alinur Aktaş’ın yönetiminde Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Başkan Aktaş, özel halk otobüs şoförleri ve araçları ile ilgili konuda, Bur... devamı | Share it now!

17/01/2018 - Uludağ’da Teleferiğe Şiddetli Rüzgar Engeli

Kış ve doğa turizminin önemli merkezi Uludağ’a ulaşımı sağlayan teleferiğin hava muhalefeti sebebiyle seferleri durduruldu. Saatte bin 500 yolcusunu 176 kabin ile zirveye ulaştıran Bursa Teleferik A.Ş’den yapılan açıklamada, “Tesisi... devamı | Share it now!

Benzer haberler:

133 / 5,052