Demiryolu kategori listesi: 90.26 Eskişehir

12/01/2018 - Raylı Sistem Araçlarında Yerli Üretim Çalıştayı

İlk Oturumu 20-21 Aralık 2017 tarihlerinde yapılan 11. Kalkınma Planı, Raylı Sistem Araçlarında Yerli Üretim konulu özel ihtisas komisyonu çalışma grubu toplantısının ikinci oturumu 12 Ocak 2018 tarihinde sektördeki tüm kamu ve özel sektör temsilcile... devamı | Share it now!

29/12/2017 - Eskişehir Büyükşehir Personeline Yeni Alınan Otobüslerin Teknik Eğitimi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı teknik personele verilen ‘Büyükşehir bünyesindeki otobüslerin teknik eğitimi’ devam ediyor. Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet g... devamı | Share it now!

27/12/2017 - Yavru Kediyi Kurtaran Vatmana Büyükerşen’den Ödül

Eskişehir’de yaralı kedi yavrusunun tramvayın altına girdiğini görerek, aracı durduran ve kurtarılmasını sağlayan vatman Cansu Deniz’i, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen kutladı ve ödüllendirdi. Uygulamalarıyla sokaktaki ‘canlara’ her zama... devamı | Share it now!

21/12/2017 - İl Ekonomi Toplantısı TÜLOMSAŞ’ta Gerçekleştirildi

Eskişehir’in mevcut olan ekonomik gelişmelerini bir adım öteye götürmek, yerelde takip edilmesi gereken ekonomik sorunları kısa sürede çözmek amacıyla, Eskişehir Valiliği tarafından “İl Ekonomi Toplantısı” düzenlendi. Vali Özdemir Çakacak başkanlığın... devamı | Share it now!

21/12/2017 - Bangladeş Demiryolları Komitesi’nden Tülomsaş’a İnceleme Ziyareti

Vali Özdemir Çakacak ile Bangladeş Parlamento Üyesi ve Demiryolları Komite Başkanı Fazla Karım Chowdhury, TÜLOMSAŞ’ta bir araya geldi. Demiryolları alanında son yıllarda hızla gelişme gösteren ve Türkiye ile ticari ilişkilerini daha çok geliştirmeye ... devamı | Share it now!

20/12/2017 - Tren Makinisti Kursu’na Katılmaya Hak Kazanan Adayların Listesi Açıklandı

İŞKUR ve TCDD Taşımacılık aş işbirliği ile düzenlenecek tren makinisti kursu seçmeleri tamamlanmış olup kazanan asıl ve yedek adaylar ekli listededir. 27 Aralık 2017 tarihinde başlayacak psikoteknik muayene öncesinde kursa katılmaya hak kazanan asıl ... devamı | Share it now!

11/12/2017 - “Yaşasın Bilim! Yaşasın Havacılık!” semineri Eskişehirlilerle buluştu

Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkı “Yaşasın Bilim! Yaşasın Havacılık!” semineri, 9 Aralık Cumartesi günü Espark Alışveriş Merkezi’nde başladı. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın da katılım gösterdiği seminer, başta çocukl... devamı | Share it now!

05/12/2017 - Milli YHT İçin Kollarını Sıvadılar

Ülkemizin en büyük projelerinden biri olarak kabul edilen ve TÜLOMSAŞ tarafından yapılacak olan Milli Yüksek Hızlı Tren (MYHT) için TÜLOMSAŞ’ ı tebrik etmek ve proje hakkında detalı bilgi almak için Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Eskişehir Organ... devamı | Share it now!

05/12/2017 - YHT’de Kış Tarifesi Başlıyor

TCDD Taşımacılık AŞ, kış mevsiminde değişen yolcu taleplerini karşılamak üzere Ankara-Eskişehir, Ankara-İstanbul, Ankara-Konya ve Konya-Eskişehir- İstanbul yüksek hızlı tren sefer sayı ve saatlerinde düzenleme yaptı. 10 Aralık 2017 tarihinden itibare... devamı | Share it now!

01/12/2017 - Yüksek Hızlı Tren İhalesi Dönüm Noktası

Raylı Sistemler Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı Kenan IŞIK yaptığı basın açıklaması ile Milli Yüksek Hızlı Tren ihalesinin yayınlandığını, üretimi Tülomsaş tesislerinde gerçekleştirilecek olan Yüksek Hızlı Tren Setleri ile Bölge ve ülke ekonomisi ... devamı | Share it now!

Benzer haberler:

131 / 1,939