Demiryolu kategori listesi: 90.33 Mersin

18/01/2018 - ‘Tour Of Mersin’ İle Dünya Mersin’i Pedallayacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Bisiklet Turu ‘Tour Of Mersin’in hazırlıkları başladı. Tour Of Mersin’in ilk yürütme kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisler... devamı | Share it now!

17/01/2018 - Mersin’de Raylı Sistem İçin Geri Sayım Başladı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Mersin’e sözünü verdiği en önemli projelerden biri olan Hafif Raylı Sistem Projesi için 2018 yılı sonunda yapım ihalesine çıkılması hedefleniyor. Ulaşım Master Planı’nı revize eden ve bu kapsa... devamı | Share it now!

03/01/2018 - Mersin Büyükşehir’in Ulaşım Yatırımları Sürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’de ulaşım konusunda atağa devam ediyor. Mersin’in en yoğun hatlarında kullanılmak üzere alınan 30 adet yeni otobüs Mersinlilerin hizmetine sunulmak için gün sayıyor. Ulaşımda dönüşümün mimarı olan Büyükşehir Beled... devamı | Share it now!

20/12/2017 - BTK Hattı İle Kostanay’dan Türkiye’ye İlk ve Direkt Demiryolu

Bakü- Tiflis- Kars demiryolu hattının 30 Ekim 2017’ de hayata geçmesinin ardından bölge ülkelerle Türkiye arasında direkt demiryolu işletmeciliğine yeni güzergahlar ekleniyor. Bu kapsamda Kazakistan/ Kostanay’dan Türkiye’ye ilk ve direkt demiryolu ha... devamı | Share it now!

19/12/2017 - Mersin’in Hafif Raylı Sistem Projesini Bakanlık Üstlenmeli

CHP Milletvekili Kuyucuoğlu, Osmangazi Köprüsü’nün de dahil olacağı projenin 2020 yılında tamamlanacağına dikkat çekti. OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ İÇİN ÖDEME 4 YIL ERKEN Mİ BAŞLADI? CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Osmangazi Köprüsü’nün de dahil old... devamı | Share it now!

18/12/2017 - Mersinlilerin Yıllardır Beklediği Raylı Sistem Gecikti Meclis Gerildi

Mersinlilerin yıllardır beklediği raylı sistemin gecikmesi Büyükşehir Belediye Meclisini gerdi. Başkan Kocamaz, gecikmeden dolayı Mezitli Belediyesi’ne yüklenirken, Başkan Tarhan topu Büyükşehir’e attı. Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi 2017 yılı Ar... devamı | Share it now!

14/12/2017 - Mersin Adana Arası Hızlı Trenle 25 Dakikaya İnecek

Mersin-Adana arası 25 dakikaya inecek Mersin Valisi Ali İhsan Su, TCDD’nin Mersin’de yapımına devam ettiği Hızlı Tren Projesi ve Yenice Lojistik Merkezi’ni gazetecilerle birlikte gezdi Vali Su: “Yapacağımız hızlı trenle 67 kil... devamı | Share it now!

11/12/2017 - Mersin’de Toplu Taşımaya Olan İlgi Yıldan Yıla Artıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi sürdürülebilir kent içi ulaşım ağını genişletmek, toplu taşımanın kent içinde yaygınlaşmasını sağlamak amacı ile ulaşım hizmetleri çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği ulaşım hizmetleri s... devamı | Share it now!

29/11/2017 - Başkan Kocamaz, Monoray Projesi’nde Yaşanan Gecikmeyi Açıkladı

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi 2017 Yılı Kasım Ayı Toplantısı’nın üçüncü birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında yapıldı. Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıda, 2017-2019 Revize Strate... devamı | Share it now!

29/11/2017 - Mersin’den BTK’nın İlk Treni Uğurlandı

Demir İpek Yolu Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı ile Türkiye’den Azerbaycan’a gidecek ilk tren, Mersin Valisi Ali İhsan Su, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, Gürcistan demiryolu temsilcileri, lojistik firmalarının yöneticileri ve çok sayıd... devamı | Share it now!

Benzer haberler:

133 / 2,484