Demiryolu kategori listesi: 90.42 Konya

21/01/2018 - Konya’da Tramvayla Hafif Ticari Araç Çarpıştı 3 Yaralı

Konya’da tramvayla hafif ticari bir aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 3 kişi yaralandı. Olay, saat 19.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi Japon Parkı karşısında meydana geldi. Alınan bilgiye göre,  42 HU 624 plakal... devamı | Share it now!

18/01/2018 - Konya Metro Projesi İhaleleri Devam Ediyor

AK Parti Konya Milletvekili, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyon Başkanı Ziya Altunyaldız Konya metrosu projesine hızla devam edildiğini ve ihale sürecinde olduğunu söyledi. Altunyaldız şehirlerin ulaşım entegrasyonu... devamı | Share it now!

16/01/2018 - Konya’ya Avantaj Sağlayacak Demiryolu Projesi

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Konya-Karaman-Ulukışla üzerinden Mersin’e ulaşacak demiryolu projesinin tamamlandığında Konya’nın lojistik dezavantajı ortadan kaldıracağını ifade etti. AK Parti Konya Milletvekili ve TBMM San... devamı | Share it now!

09/01/2018 - Konya Metrosunun Fizibilite Çalışmaları Tamamlandı

AK Parti Konya Milletvekili Ömer Ünal İl Başkanlığı’nda yaptığı basın toplantısında Konya metrosu ile ilgili fizibilite çalışmalarının tamamlandığını söyledi. Konya’nın devam eden diğer projeleri hakkında bilgi veren Ünal, “Konya metrosu ile ilgili d... devamı | Share it now!

20/12/2017 - Konya’da Yük Treni İle Otomobil Çarpıştı! 2 Yaralı

Konya’nın Akşehir ilçesinde otomatik bariyerli hemzemin geçitte inik vaziyette bulunan bariyerlere çarpıp, geçitte duran otomobil ile yük treni çarpıştı. Kazada araçta bulunan 2 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre, kaza, gece saat 01.00 sıral... devamı | Share it now!

14/12/2017 - Ulaştırma Bakanlığından Konya metrosu açıklaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Konya metrosunda ilk etabın ihale hazırlıklarının devam ettiğini, ikinci etabın ise 2018 yılı yatırım programına teklif edileceğini, ikinci muayene istasyonunun yeni yılın Şubat ayı sonunda hizmete açılm... devamı | Share it now!

13/12/2017 - Konyalı vatandaşlardan otobüs ve tramvay durakları için önlem çağrısı!

Konya’nın birçok otobüs ve tramvay durağı, kış ayları için yeteri donanıma sahip değil. Yağmur ve kar yağışlarında vatandaşlar ıslanarak soğuğun altında otobüslerin gelmesini bekliyor. Soğuk havaların kendini iyice belli ettiği bugünlerde, belediye o... devamı | Share it now!

05/12/2017 - Şeb-i Arus Törenleri İçin İlave YHT Seferleri Düzenlenecek

Hz. Mevlana’nın 744. yıldönümü nedeniyle Konya’ da gerçekleşecek olan “Şeb-i Arus” uluslararası anma törenleri nedeniyle, artan yolcu talebini karşılamak amacıyla ilave yüksek hızlı trenler sefere konuldu. Toplam yedi adet ilave yüksek hızlı tren sef... devamı | Share it now!

05/12/2017 - YHT’de Kış Tarifesi Başlıyor

TCDD Taşımacılık AŞ, kış mevsiminde değişen yolcu taleplerini karşılamak üzere Ankara-Eskişehir, Ankara-İstanbul, Ankara-Konya ve Konya-Eskişehir- İstanbul yüksek hızlı tren sefer sayı ve saatlerinde düzenleme yaptı. 10 Aralık 2017 tarihinden itibare... devamı | Share it now!

02/12/2017 - Konya yerli otoya talip

Star’ın ‘Şehir Buluşmaları’nda ilk durağı Konya oldu. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya-Mersin arasında YHT çalışmalarının devam ettiğini belirterek “Bir de bunun yanında, yan sanayi konusunda da çok güçlüyüz. Yerli otoya talibiz” dedi... devamı | Share it now!

Benzer haberler:

129 / 1,998