Demiryolu kategori listesi: 90.58 Sivas

17/01/2018 - Sivas’ta Üretilen Milli Yük Vagonları Viyana’ya Gönderildi

Sivas’ta TÜDEMSAŞ tarafından üretilen yeni nesil Milli yük vagonlarından oluşan ilk tren, İstanbul Halkalı’dan Avusturya’nın Başkenti Viyana’ya uğurlandı. Üç yıl gibi kısa bir sürede tamamlanan ve 23 Mart 2017 tarihinde tanıtımı yap... devamı | Share it now!

16/01/2018 - TÜDEMSAŞ’tan Kızılay’a Kan Desteği

TÜDEMSAŞ Genel Müdür Vekili Celaleddin Bayrakçıl’a Kızılay’a yaptığı kan bağışlarından dolayı gümüş madalya verildi. Kızılay’ın sürdürdüğü kan bağışı kampanyasına Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi Anonim Şirketi (TÜDEMSAŞ) çalışanları destek verdi.... devamı | Share it now!

16/01/2018 - Sivas Hızlı Tren İstasyonu Gar ve Üniversite Olmak Üzere İki Yerde Olacak

Ankara – Sivas Yüksek Hızlı Tren çalışmalarının başlamasının ardından bir süre devam eden ve 2015 yılında değişikliğe gidilen güzergah sonrası çeşitli sıkıntılar yaşanmıştı. Terminal binası ve güzergah ile alakalı çok sayıda yetkili tarafından geçmiş... devamı | Share it now!

16/01/2018 - Sarnıç Vagonu Üretimi TÜDEMSAŞ’ta Devam Ediyor

Türkiye’nin ilk TSI sertifikasına sahip ısıtmalı Sarnıç Vagonu (Zacens) üretimi Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii A.Ş. TÜDEMSAŞ’ta devam ediyor. Darasının hafifliği ve taşıma kapasitesinin fazla olması ile öne çıkan Zacens’ler katran, zift, ... devamı | Share it now!

15/01/2018 - Sivas’ta Makinist Yetiştirme Kursu Açıldı

Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TCDD Taşımacılık A.Ş. ve İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğinde Makinist Yetiştirme Kursu açıldı. Halk Eğitim Merkezi ve ASO koordinesinde gerçekleştirilen kurs programının açılışı Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, M... devamı | Share it now!

15/01/2018 - Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesini Kim Geciktirdi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Hızlı Tren (YHT)’nin Sivas’a gelmesinin gecikmesi konusunda, ‘’Bunun hesabını bizzat kendim soracağım’’ demişti. Açıklama sonrası, sorumlunun kim veya kimler olduğu merak konusu oldu. Uzmanlar, YHT’nin istas... devamı | Share it now!

13/01/2018 - Yüksek Hızlı Tren Sivas’ı Daha Yaşanabilir Hale Getirecek

Sivas Valisi Davut Gül Yüksek Hızlı Tren (YHT) Sivas’ı daha yaşanabilir ve daha ulaşılabilir hale getirecek dedi. Sivas Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından merkez ile ilçelere bağlı köy ve mahalle muhtarlarının sorun ve taleplerin... devamı | Share it now!

12/01/2018 - YHT Yıl Sonuna Sivas Şehir Merkezinde Olacak

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Sivas’ta yaptığı Yüksek Hızlı Tren hattı incelemesi sonrası bilgiler paylaştı. Yapılan açıklamada 2018 yılı sonuna hattın hazır olacağı bildirildi. YHT istasyonunun şehir merkezi olacağı, ilerleyen zamanlarda ise üniver... devamı | Share it now!

11/01/2018 - ‘Sivas YHT Garı’ Kararı Mağduriyeti Önlemiştir

Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) Garı yeri hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gecikmenin hesabını soracağız açıklaması üzerine, yapılan araştırmalar sonucu yeni garın mevcut tren garı mevkiinde olacağı belirtiliyor. Sendika olarak, bu konu hakk... devamı | Share it now!

10/01/2018 - Sivas YHT istasyonunda son noktayı Cumhurbaşkanı koydu

Sivas’ta uzun süredir kamuoyunu meşgül eden Yüksek Hızlı Tren istasyonunun nereye yapılacağı ile ilgili tartışmalara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son noktayı koydu. Hızlı tren için hem şehir merkezi hem de üniversite güzergâhı olmak üzere iki i... devamı | Share it now!

Benzer haberler:

127 / 2,014