Demiryolu kategori listesi: 90.65 Van

19/01/2018 - Van’da Belediye Otobüsleri Dezenfekte Ediliyor

Van’da günlük 50 bin kişinin kullandığı Büyükşehir Belediyesine ait yolcu otobüsleri salgın hastalıklara karşı dezenfekte ediliyor. Van’da toplu taşımada Belvan Kart’a geçilmesi ve yapılan yeniliklerle ulaşıma kalite getiren Büyükşehir Belediyesi bu ... devamı | Share it now!

26/12/2017 - Tramvay mı trambüs mü? Kararı Van verecek!

Van’a gelir gelmez ulaşımda yeni bir model için çalışılacağı sözünü veren Vali Murat Zorluoğlu geçtiğimiz haftalarda yeni modeli açıkladı. Uzunca süren fizibilite çalışmalarının ve istişarelerin ardından Van’a Trambüs yapılmasının daha uygun olacağın... devamı | Share it now!

21/12/2017 - Kayseri Ulaşım Van’da Toplu Taşıma Etüt Fizibilite Çalışmasını Tamamladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi iştiraki olarak hizmetlerini tüm hızıyla sürdüren Kayseri Ulaşım A.Ş. bilgi ve birikimlerini, proje danışmanlık hizmetlerine dönüştürerek, ülke genelinde hizmet vermeye devam ediyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi iştirak... devamı | Share it now!

20/12/2017 - Belvan Kartla Bir Ayda 567 Bin Yolcu Taşındı

Van Büyükşehir Belediyesi’nin önemli ulaşım projelerinden olan elektronik bilet sistemi ‘Belvan Kart’ ile bir ayda 567 bin 806 yolcu taşındı. Ayrıca bir aylık süreçte 22 bin 331 kişi kart aldı. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zo... devamı | Share it now!

19/12/2017 - Vali Zorluoğlu: “Van’a trambüs veya elektrikli otobüs sistemi getireceğiz”

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin trafik sorununu büyük ölçüde çözecek olan hafif raylı sistem ile ilgili ilk adımını attı. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Toplu Taşıma Etüd Fizibilite Değerlendirme Toplantısı ile haf... devamı | Share it now!

11/12/2017 - O kentlere de hızlı tren yapılıyor! Van yine yok…

Son yıllarda Türkiye’nin bir çok kentinde başlayan hızlı tren atağından Doğu’nun önemli iki kenti daha nasibini aldı. Van hala takvimde yok… Türkiye’de son 10 yılda ulaştırma alanında önemli adımlar atıldı. Hem karayolu hem de... devamı | Share it now!

18/11/2017 - Van Valisi Zorluoğlu’ndan flaş tramvay açıklaması

Van Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Zorluoğlu, akılı biletin tanıtım töreninde hafif raylı sistemle ilgili konuştu. Geçtimiz günlerde gazeteniz Şehrivan olarak, haberini yaptığımız, hafif raylı sistemle ilgili flaş bir gelişme yaşandı.... devamı | Share it now!

14/11/2017 - Van’da Ulaşımın Yeni Adı Belvan Kart Başlıyor

Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler ve özel halk otobüslerinde 18 Kasım’dan itibaren elektronik bilet ‘Belvan Kart’ dönemi başlıyor. Parkomat sistemi, toplu ulaşım araçları için yeni depolanma alanları, yeni kavşak ve durak noktalarıyla kent u... devamı | Share it now!

08/11/2017 - Van heyecanla tramvay müjdesini bekliyor

İpekyolu’nun yollarla değil ‘demir’ ağlarla örüldüğü, hızlı tren ile Türkiye’nin bir birine sıkı sıkıya bağlandığı, en son Diyarbakır’da tramvayın müjdesinin verildiği bir süreçte Van heyecanla tramvay müjdesini bekliyor. Büyükşehirin fizibitile çalı... devamı | Share it now!

24/08/2017 - Van hafif raylı sistem projesi fizibilite çalışmaları devam ediyor

Vali Murat Zorluoğlu, Tuşba Belediyesi sınırları içerisinde görevli muhtarlarla bir araya gelerek, Van’daki ilk muhtarlar toplantısını gerçekleştirdi. Tuşba Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, muhtarların mahalleleri ile ilgili... devamı | Share it now!

Benzer haberler:

117 / 3,443